איך תגלי אם את עבד?

יציאת מצרים היא הסיפור הגדול ביותר של כל אחת מאיתנו לאורך כל חייה. סיפור כללי שמספר את הסיפור הפרטי שלנו במסע מעבדות לחירות.

פרק א': הסיפור מתחיל במודעות: המון שנים אני עבד אבל אין לי מושג שיש בזה משהו לא בסדר כי אני לא מכירה שום אפשרות אחרת. אבל יום אחד בהיר משהו קורה ופתאום אני מגלה שיש אנשים אחרים שהם לא עבדים, שיש עוד אפשרויות, שאני עבד ושזה לא כורח המציאות. היי, זה אמיתי אני שואלת את עצמי? בת חורין??? זה באמת אפשרי? גם בשבילי???

בהתחלה עוד אין לי אומץ לעשות שום צעד, אני רק מרגישה את חוסר הנוחות, הקושי, וחוסר הצדק.

כדי לגלות באילו מקומות אתן עבדים, בדקו איפה אתן משתמשות במילים "חייבת, צריכה, אין לי ברירה". איפה אתן מרגישות קורבנות. באילו תחומים בחייכן אתן מרגישות שהנסיבות החיצוניות והאחרים סביב חשובים יותר מכן ושאין לכם שם אפשרות.

יציאת מצרים - חלק ב' "מה הדבר שהכי מפחיד אותנו בלצאת למסע לעבר החירות? ששום דבר איננו ידוע. המסע אף פעם איננו מעבדות לחירות, או מעבדות לארץ מובטחת. המסע הוא תמיד ממשהו מוכר למשהו שאין לנו שום ידיעה או ודאות לגביו. יש לנו אולי תקווה כזו או אחרת לגביו - אבל אין לנו שום הבטחה. וזה מפחיד. זה כל כך מפחיד שהרבה פעמים זה משתק, ותוקע, וגורם לוותר מראש על המאמץ. כי בשביל מה לטרוח? זה כל כך קשה ושום דבר לא מובטח ממילא. ואז באים הניסיונות. הניסיונות שניסה אלוהים את פרעה הם הניסיונות שלנו. הם כדי לחזק את הבחירה והנפש על ידי ההחלשה שלה והתעתוע. "אני רוצה לצאת? טוב, נו. הנה משה כבר הולך לפרעה, תכף נצא, אוי פרעה לא הסכים. שיסכים כבר החצוף. משה הולך שוב", וכן הלאה. עד שכשפרעה כבר מסכים, הנפש חזקה מספיק והבחירה כבר מחודדת כל כך - שיש כח לצאת למסע למרות הפחד. לי זה קרה סביב אוטו שרציתי לקנות אבל פחדתי כל כך, כי זה היה כרוך בגדילות, חידושים וסיכונים שקראו לי להרחיב את הגבולות שלי. לעזוב את המקום הבטוח שלי, שהיה כבר צר והכיל אומללות אבל סיפק מרחב מוכר ובטוח. הייתי צריכה לעשות מאמצים גדולים כדי להתקדם לעבר מימוש ויצירת האפשרות וכל פעם היקום שידר כמה צעדים קדימה, וכמה אחורה. וזה חייב אותי לגדול ולהצהיר בבהירות שאני מוכנה. ביום שהייתי מוכנה מספיק - זה התממש. הניסיונות החיצונים אינם ניסיונות בבחינת מבחן. הם חלק מהברכה והדרך. המכשולים החיצונים מחייבים אותי לחזק את הקול הפנימי שלי ואת הבחירה. הם גורמים לי לחזק את שרירי הנפש והרצון שלי, ליצור את מי שאני ולהכיר בעוצמה הפנימית שלי. הם מאפשרים לי לעשות את התהליך, לצאת למסע לעבר הלא ידוע. תטא הילינג היא טכניקה מופלאה המאפשרת לנו למצוא את הטוב שבתוכנו בקלות ובפשטות ולממש אותו בחיי היום יום שלנו. באמצעות תטא הילינג ניתן להתחבר אל הטוב שבנו, להתחבר לעוצמות שלנו ולהתעלות מעל הפחדים החרדות והחשש.